Перш ніж вирішити посадити на вашій присадибній ділянці чорницю, вам слід розібратися, що вона собою являє, а також дізнатись про особливості догляду за цією ягодою.

Компанія СонцеСад спеціалізується на вирощуванні найрізноманітніших плодово-ягідних саджанців, серед яких почесне місце займає чорниця. Тому, як ніхто інший, спеціалісти компанії розкажуть про усі важливі моменти, які потрібно знати вам.

Чорниця садова - цариця ягід!

Чорниця являє собою невисокий чагарник з розгалуженими прямими стеблами. Гладке та тонке листя чорниці розташовується на коротких черешках. Квітки чорниці зеленувато-білого забарвлення - вони дрібного розміру з рожевим відтінком.

Плід чорниці - це темно-синя ягода з сизим нальотом, за формою схожа на невелику кульку. Усередині ягода червоно-фіолетового кольору з численним насінням. Цвіте чорниця з кінця весни до початку літа, а дозрівання плодів відбувається в червні та серпні.

Корисні властивості чорниці. Чорниця містить дубильні речовини, флавоноїди, вітаміни, органічні кислоти і цукор - завдяки всім цим речовинам вона має сечогінні та протизапальні властивості. Чорницю також застосовують для зниження рівня цукру в крові.

Крім того, ягоди чорниці містять величезну кількість антиоксидантів, які зменшують ризик розвитку серцево-судинних захворювань. Ця ягода сприятливо діє на травну систему організму. А також плоди чорниці застосовують для поліпшення зору.

Особливості вирощування чорниці. Для вирощування чорниці найчастіше купують кущі чорниці, яким 2 або 3 роки. Корінь на кущі для посадки повинен бути з грудкою землі. У підготовлену яму ставлять вертикально кущ чорниці та засипають його грунтом.

У момент посадки чорниці потрібно розпушити грунт навколо коренів і розправити коріння. Після того, як посадковий матеріал засипали торфом і піском, грунт потрібно трохи притоптати та полити.

Чорниця добре переносить підгодівлю мінеральними добривами. А головне - чорниця потребує постійного зволоження грунту, тому полив чорниці повинен бути регулярним. На грунт потрібно розкласти тирсу шаром в 10 см, тому що вона тримає вологу.

У перші 2-3 тижні слід систематично поливати та обприскувати листя зелених живців водою. Перезволоження субстрату неприпустиме, тому що це погіршить аерацію та призведе до зниження укорінюваності. Крім того, застій вологи сприяє розвитку гнилей та загибелі живців.

Для боротьби з гнилями в цілях профілактики живці через 2 тижні після висадки (повторно ще через такий же час) обприскують фунгіцидами та починають регулярно провітрювати парник, відкриваючи вдень на короткий час (спочатку не більше 30-40 хв) поліетиленову плівку разом зі спанбондом.

Приблизно через 6 тижнів після посадки на черешках утворюються корені. У цей час поліетиленову плівку з парника слід зняти. Спанбонд ще близько двох тижнів (до кінця серпня) можна залишити, оскільки в цей час на черешках з'являються молоді пагони з листям, які можуть бути пошкоджені сонцем.

Компанія СонцеСад з радістю поділиться ще більшою інформацію про саджанці чорниці та здійснить безкоштовну доставку саджанців в будь-який регіон України.