Перші квіти, які можуть розпуститися в ваших садах, - це зовсім не квітневі проліски. Зазвичай з первоцвітів раніше за всіх зацвітає морозник. Однак початок його цвітіння залежить від тривалості світлового дня та від температури. Морозник може розпуститися і в кінці лютого, і в середині березня. У будь-якому випадку це відбувається, коли ще лежить сніг, але температура не опускається нижче -5°C.

У саді морозник демонструє витривалість і невибагливість. Якщо ви підберете для морозника вдале місце, то з кожним роком він буде ставати дедалі потужнішими й цвітіння буде усе пишнішим. Яскраві плями пурпурно-червоних, рожевих та білих квіток морозника створять дивовижний контрастний ефект на будь-якій присадибній ділянці.

Замовити розсаду морозника ви можете в компанії СонцеСад, яка пропонує найбільший асортимент цибулин та кореневищ квітів в Україні! Спеціалісти підприємства з радістю поділяться з вами цікавою інформацією про цвітіння морозника та особливості догляду.

Вимоги до посадки квітів морозника. Висаджувати морозники можна тільки після того, як розмерзнеться земля. Для повноцінного розвитку на садовій клумбі їм потрібний грунт, що багатий вапном, а також він має бути досить живильним, некислим, пухким та збагаченим листовим перегноєм. А головне, морозник полюбляє рости у місцях з легкою тінню - під кроною дерева або чагарника.

Однак милуватися морозником можна не тільки на клумбах. Ще більше радості ці благородні квіти здатні доставити, коли цвітуть в горщиках, поряд з крокусами та примулами.

На відміну від інших весняних квітів, пелюстки морозника можуть зберігати свій привабливий вигляд тижнями, не опадаючи навіть з утворенням насіння.

У великих горщиках морозник почувається комфортно тривалий час, адже рослині досить простору для повноцінного розвитку. Після завершення цвітіння горщики з рослинами ставлять в місця з прозорою тінню, де вони все літо будуть радувати око декоративним глянсевим листям.

Посадка та пересадка морозника. Посадка зі сплячими кореневищами рано навесні вдається тільки в тому випадку, якщо їх негайно висадити в сад або в контейнер в прохолодному (не вище +10°С) місці. Добре приживаються дво-трирічні сіянці. Молоді рослини пересаджують після цвітіння, при цьому зберігаючи ком. Дорослі екземпляри морозника пересадку переносять болісно.

Догляд за морозником. Полив рослини відбувається в суху погоду, а також щорічно (навесні або восени) слід мульчувати рослину листовим перегноєм, компостом. Крім того, корисне внесення золи в грунт, а кислі грунти необхідно вапнувати.

Шкідники, хвороби, заходи боротьби. В умовах, що відповідають вимогам морозника, ці рослини стійкі до впливу шкідників. Зимуючі листя можуть постраждати від низьких температур або від ранньовесняного сонця. У цьому випадку листя можна обрізати - на цвітінні та подальшому розвитку дорослих рослин це практично не позначиться.

Якщо з'являються плями на молодих листках, то проводять обприскування препаратами скор та оксихом. Допомагає профілактична пролив грунту та обприскування рослин препаратами Фітоспорін, гамаїр та інше. Якщо морозник схильний до хвороб, то це може говорити про дуже кислий грунт на ділянці, а також про недоліки у живленні рослини та перезволоженні.

Доставка квітів поштою безкоштовна (за рахунок продавця) в будь-який куточок України. Компанія СонцеСад гарантує помірні ціни, а для постійних замовників акційні знижки.

Ми допоможимо зробити Ваш сад квітучим та привабливим!