Ожина відноситься до сімейства розоцвітих, роду малини, підроду ожини. В природі існує багато дикорослих видів і форм ожини, які створюють густі непрохідні зарослі на вирубках лісів, в ярах та біля рік. При слові "ожина" вам на думку спадає щось дуже колюче? А дарма. Уже давно виведені чудові сорти безколючкової садової ожини.

Безколючкові сорти ожини дають смачні, солодкі, ароматні ягоди, які достигають тоді, коли інші уже відплодоносили, швидко вступають в плодоношення (на 2-3 рік), мають високу і постійну врожайність.

Ожина - близька родичка малини, тому їх часто порівнюють між собою. Однак ожина в 2-3 рази перевищує малину за врожайністю, має більш транспортабельні ягоди. Ожина цвіте пізніше за малину, завдяки цьому вона не пошкоджується весняними морозами, більш засухостійка, хоча й менш морозостійка, ніж малина.

Ожина росте на різних типах ґрунтів, однак на ґрунтах з великою кількістю гумусу дає кращі врожаї. Ожина добре почувається на середніх, суглинистих, пухких, повітропроникних ґрунтах з pH 5,5-6,0, із заляганням ґрунтових вод не ближче ніж 1-1,5 м від поверхні, не витримує перезволоження. Враховуючи трохи меншу зимостійкість, ніж у малини, для ожини краще підбирати сонячні, захищені від холодних вітрів місця. Віддавайте перевагу весняним термінам посадки, щоб запобігти можливому підмерзанню рослин зимою. Оскільки у цих сортів ожини напівсланкі пагони, які вже в двохрічному віці потрібно підв'язувати на опору, то краще відразу садити її біля паркану або того місця, де ви зможете цю опору спорудити.

Ожина - не лише смачна ягода, а й надзвичайно корисна.

У плодах ожини міститься дуже багато вітамінів та мікроелементів. Вітаміни: В3, В1, B2, B9, Е, К, РР. Листя ожини має до 270 мг% вітаміну C, що в 4 рази більше, ніж у апельсині. По вмісту нікотинової кислоти (вітаміну PP) ожина значно випереджає інші плоди та ягоди (300 мг%).

Наявність кальцію в ягодах робить її надзвичайно корисним продуктом для хворих на остеопороз. Крім того в ягодах ожини багато заліза, фосфору, магнію, марганцю, міді.

В народній медицині використовують всі частини цієї рослини. Відвар із плодів та листя використовують як потогінний засіб. Стиглі плоди використовують як легкий послаблюючий засіб, а нестиглі ягоди - як скріпляючий, відваром коренів полощуть рот і горло при ангінах. Завдяки біологічно активним речовинам ожина зміцнює капіляри, має протисклеротичну та протизапальну дію. Листя і плоди широко застосовують в косметології та дерматології: з листя роблять мазь для лікування вугрів, сік плодів сприятливо діє на шкіру обличчя та шиї.

Не варто забувати і про хороші декоративні якості ожини: на початку літа кущ покритий великими білими або світло-рожевими квітами, а в кінці літа він обсипаний блискучими чорними ягодами. Пагони, знаходячись на шпалері висотою 2 м, є хорошою живою огорожею.

Компанія СонцеСад пропонує саджанці ожини найкращих сортів. Ми надішлемо вам саджанці поштою - якість та відповідність сортів гарантована.