Смородина - традиційна ягода для українських земель. Ще з часів Київської Русі вона займала почесне місце в монастирських і приватних садах. Смородина й досі радує нас своїм смаком та ароматом, лікує багатим комплексом вітамінів, виводить радіонукліди і токсини.

Вітаміну С в смородині міститься у 7 - 8 раз більше, ніж у цитрусових, малині чи агрусі, у 10 - 20 раз більше, ніж у яблуках чи грушах, і в 100 раз більше, ніж у винограді. Те, що смородина надзвичайно корисна, не викликає сумніву. Відкриття цілющих властивостей смородини спонукало вчених багатьох країн світу зосередились на вивченні смородини та створенні нових сортів. Вітчизняні садові інститути також активно включились у цю роботу. І українським селекціонерам вдалось досягти особливих успіхів: вони створили цілий ряд нових високоврожайних, стійких до хвороб та шкідників промислових сортів, до того ж з прекрасними смаковими якостями.

Компанія "СонцеСад" пропонує Вам саджанці смородини кращих сортів української та зарубіжної селекції. Це саджанці смородини Софія, Титанія, Зоря Галицька, Краса Львова, Ювілейна Копаня, Козацька, Софіївська, Либідь, Аметист та саджанці інших сортів смородини.

А зараз - кілька порад щодо вирощування смородини.

Саджанці смородини невибагливі до умов - вони ростуть практично на всіх грунтах. Але все-таки саджанці смородини віддають перевагу суглинистим чорноземам, сірим, лісовим, лугово-чорноземним і супісчаним грунтам. Найбільш сприятлива кислотність грунту для саджанців смородини - РН 5,1-6,5.

Для саджанців смородини підходять як рівнинні ділянки, так і невеликі схили північного, східного, північно-західного напрямків, захищені від вітрів садозахисними смугами. Не підходять для саджанців смородини низькі ділянки з рівнем ґрунтових вод менше 1 м, а також замкнуті котловини, де збираються холодні маси повітря, і мікрозападини.

Схеми посадки смородини на присадибній ділянці можуть бути різноманітні: поодинокі кущі, рядкова посадка, ущільнено-загущене розміщення та шпалерна культура. Перевага поодиноких кущів - в максимальній віддачі врожаю з куща смородини і довшому періоді життя, хоча останнє не завжди виправдане в зв’язку з накопиченням хвороб і шкідників, крім того, садовод хоче мати для посадки нові, більш цінні сорти. Рядкова і, особливо, ущільнено-загущена посадка забезпечує максимальний вихід продукції з одиниці площі, але при цьому відбувається швидше старіння кущів, що веде до зниження якості ягід. Вирощування смородини на шпалерах вимагає певних навиків і збільшення затрат ручної праці, однак це окуповується декоративністю шпалерних стінок та зручністю збору плодів.

Найкращий час для посадки смородини – осінь: в північних районах – третя декада вересня, а на півдні - в жовтні- листопаді. В осінній період у рослин розвивається коренева система, а весною наступного року вони максимально використовують запас вологи та поживні речовини.

Весняні терміни посадки обмежені, особливо в північних районах. Рослини необхідно висадити до розпускання бруньок, коли земля ще не готова, крім того, при посадці весною потрібен дво-трикратний полив, тоді коли восени можна обмежитися одним.

Посадку смородини проводять в ямки розміром 30х40 см. При цьому верхній шар перемішують з органічними та мінеральними добривами і засипають на дно, а нижній розкидають в міжряддя. На бідних грунтах в посадкові ямки вносять по відру (10кг) перегною, 200 г суперфосфату і 30-40 г калійної солі. При однорядковій посадці і вирощуванні на шпалерах замість ямок готують траншеї глибиною 30 см і шириною 40 см і вносять ті ж дози добрив, що і в ямки. Важливим елементом посадки смородини є обмочування коренів в глиняну бовтушку для кращого контакту з землею. Посадку проводять під кутом 45 з заглибленням кореневої шийки на 10 см, що сприяє утворенню додаткової кореневої системи. Відразу поливають з розрахунку 1 відро на кущ і мульчують перегноєм, компостом або злегка розпушують землю. Для швидшого наростання надземної маси куща пагони обрізають, залишаючи 2-3 бруньки над землею.

Догляд за молодими насадженнями зводиться до розпушування грунту і знищення бур'янів. Важливим моментом є формування куща, який плодоносить. Слід пам'ятати, що найбільший урожай можна отримати на одно-дво-три- і чотирирічних кущах. Причому однорічні гілки несуть 1% всього урожаю, дворічні – 14%, трирічні – 35% і чотирихрічні – 33%. На п'ятирічних кущах ягоди низької якості і становлять 17% загального врожаю на кущі. Тому при формуванні куща треба залишати по 4-5 гілок в віці від одного до чотирьох років або всього 16-20 гілок. Зріз 5-6 річних гілок необхідний для підтримання куща в молодому стані. Кращий термін обрізання – пізня осінь.

Після збору чотирьох врожаїв смородини знижується її продуктивність та якість ягід. Тоді ефективним буде омолоджувальне обрізання всіх пагонів до рівня землі. Це викличе різкий приріст молодих прикореневих гілок, які принесуть 2-3 додаткових врожаї ягід високої якості.

Компанія СонцеСад бажає вам гарного врожаю і пропонує саджанці смородини, а також інших видів рослин. Ми надсилаємо цибулини, насіння та саджанці поштою у ваше місто.