Японська азалія - «панянка» зі Сходу

Японська азалія - дуже витончена, делікатна і красива, як і все, що прийшло до нас зі Сходу, рослина. Хоч і азалія досить примхлива і вимоглива в догляді, все ж багато садівників не можуть встояти перед цим прекрасним, мініатюрним кущем. Також варто відзначити на протиріччя всього вищепереліченого, що саджанці азалії мають і морозостійкі сорти, які спокійно витримують температуру до -27 градусів.
Кожному садівникові напевно цікаво, які сорти можна вирощувати, а головне як за ними доглядати, аби не погубити ніжну квітку:
- варто зазначити, що азалія любить багато світла, але не терпить прямі сонячні промені - при їх потраплянні рослина майже гине: опадають бутони, в'яне листя;
- грунт - важливий критерій при вирощуванні японської азалії. Для висадки досить замінити 40-50 см покриву грунту на більш пухку та кислу землю;
- саджанці з контейнера можна висаджувати протягом усього літнього сезону, в іншому випадку посадку необхідно проводити навесні.

Увесь догляд за азаліями полягає в правильному поливі, своєчасній підгодівлі, обрізці, а також утепленні на зиму.

Насіння і саджанці азалії люблять рясний полив, але важливо ні в якому разі не залити рослину. Рясність поливу залежить від пори року. Найрясніший полив і обприскування потрібні для азалії, звичайно ж, влітку.

Сорти азалій, які прижилися в наших краях на відкритому грунті
Японська і листопадна азалія висаджуються садівниками у відкритий грунт, оскільки це дуже морозостійкі сорти, водночас як індійська азалія - це виключно кімнатна рослина, великих морозів вона ні в якому разі не перенесе.

Найбільш популярні види азалій, які вирощують наші садівники:

- Азалія Marushka - травнева квітка, 50 см у висоту, любить темні місця. Має квітки червоного насиченого кольору;

- Азалія Peticout - ніжні рожеві квіти, період цвітіння - травень, виростає до 50 см у висоту. Вимагає рясного поливу, інакше швидко в'яне;

- Азалія японська Ledikanense - ще один сорт травневої азалії з ніжно-фіолетовими квітками;

- Азалія Schneeperle - сорт японської азалії, найбільш красивий у травні, в період цвітіння. Має гарні білі квіти;

- Азалія Geisha orange - має жовтогарячі квіти, які дуже люблять рясну вологу ґрунту.

Важливо знати як не помилитися з вибором морозостійких сортів азалії. Такі сорти, як правило, продаються тільки навесні, а сорти кімнатних азалій можна купити протягом усього року. Також можна визначити на око. Морозостійкі сорти висотою в 20-25 см, з непримітними маленькими квіточками і листям. Кімнатні ж азалії продаються вже квітучими і у висоту мають всього 10 см.
Якщо Ви не хочете ходити і вибирати, ви можете купити саджанці в інтернет-магазині. Кращим варіантом буде ТМ «Сонцесад», в каталозі Ви знайдете широкий асортимент азалій та зможете замовити їх, скориставшись формою на сайті. Купуйте краще, купуйте у компанії «СонцеСад».