Деякі зауваження з приводу вирощування винограду

Виноград - рослина теплолюбна і світлолюбна, хоча для його дозрівання досить температури +25 +30 градусів. В Україні цілком реально виростити солодкий, смачний і корисний виноград. Так що, якщо є присадибна ділянка, дача, сміливо можна приступати до розведення цієї культури. Інтернет-магазин саджанців "СонцеСад" готовий Вам запропонувати кращі сорти винограду - Благовіст, Рубіновий ювілей, Бажена, Кодрянка, Преображення, Ювілей.

Трохи загальної інформації. Цікава властивість винограду - вміння адаптуватися до різних умов. Раніше виноград не підв'язували, він просто стелився по землі. Але з тих пір, як він став уражатися грибковими хворобами, кущі стали піднімати і зміцнювати їх на опорах. Також була помічена відновна здатність винограду після обрізки, ураження несприятливими погодними умовами (град, заморозки). А коренева система здатна витримувати температуру до мінус 10 градусів. Залежно від сорту, виноградник може плодоносити до 60 років, а деякі довгожителі і до 100 років.

Як було сказано, виноград любить достатню кількість світла, тому і місце варто вибирати відповідне. Від цього залежить багато чого: врожайність і тривалість життя лози і виноградних насаджень в цілому. Варто звернути увагу на південні або південно-західні сторони ділянки і бажано, щоб не було сусідства з деревами, навіть маленькими.

Одного правильного вибору місця недостатньо, потрібно ще подбати про підготовку грунту, інакше ризикуєте не отримати урожай і через п'ять років. До речі, помічено, що найбільший приріст куща відбувається на темних ґрунтах, вкритих кам'янистою поверхнею, оскільки він сильніше поглинає сонячну радіацію. А якщо мульчувати грунт соломою, то вийде, так зване, об'ємне освітлення, коли сонячне світло падає зверху і в той же час відбивається знизу. Таким чином можна прискорити дозрівання ягід.

Якщо Ви вирішили стати виноградарем, обов'язково треба вивчити основні показники: характеристика грунту (чорнозем, піщаний, луговий, болотний), кліматичні особливості свого регіону (сума активних температур за період вегетації, кількість опадів, що випадають), кислотність грунту (кислий, нейтральний, лужний) . Найбільш сприятливим для винограду вважається нейтральний грунт в сторону кислого.

І, природно, треба подбати про родючість грунту. Органічні добрива рекомендується вносити на глибину до 60 см з обов'язковим поливом.

Фахівці садового саду "СонцеСад" запевняють, що дуже хороший результат дає висівання сидератів з подальшим заорювання. Відразу дві вигоди виходять: зберігається запас вологи, а також збагачується грунт. Фахівці компанії своїм клієнтам надають безкоштовні консультації з питань вирощування винограду та інших культур.