Сидерати - шлях до підвищення родючості

Про сидерати людству було відомо ще з часів Стародавньої Греції та Стародавнього Риму. Ще тоді було помічено, що якщо перекопати люпин (до утворення бобів) поблизу кореня плодового дерева або куща винограду, то урожай буде значно вищим, та й рослина буде виглядати більш здоровою. Ефект нітрохи не гірший, ніж після добрива гноєм. Нам залишається тільки користуватися придбанням минулих років і збагачувати отримані знання, виходячи з сучасного досвіду.

Всі, хто працює на землі, знають, що з часом грунт, навіть найбагатший, виснажується. Необхідні способи насичення землі поживними елементами: органічними і мінеральними речовинами. Одним з найбільш популярних і доступних способів відновлення ґрунту є висаджування рослин, які служать добривом, тобто сидератів. Купити сидерати ще не пізно в садовому центрі "СонцеСад", який завжди радий надати своїм клієнтам інформаційну підтримку з вирощування тієї чи іншої культури. Тут ви знайдете одні з найбільш якісних насінь рослин, які здатні підтримати родючість грунту, а разом з тим і підвищити майбутній урожай. Серед них такі рослини:
- райграс багаторічний;
- тимофіївка;
- конюшина лугова;
- люцерна посівна;
- біла гірчиця;
- редька олійна та інші.

Всі ці культури перешкоджають росту бур'янів, сприяють очищенню грунту від хвороб і шкідників, а також вони ідеально підходять в якості сировини для приготування компосту. Якщо говорити про бобові і хрестоцвітні культури, то вони збагачують грунт такими необхідними речовинами, як азот, фосфор, калій, сірка. За допомогою гірчиці білої можна очистити ґрунт від личинок жуків-коваликів (дротяників), а черв'яки нематоди дуже не люблять сусідство редьки олійної.

До речі, всі рослини-сидерати як добриво можна застосовувати в трьох формах:
- натуральна (зелена маса рослин закладається в землю);
- перегній (компост);
- рідка (настій із зеленої маси).

Про ефективність компосту знають немало.Ті, у кого є дача або город, знають, що це і як його отримати. Це перепрілі органічні речовини, що розклалися, які виходять із спеціально вирощених рослин-сидератів, хоча можна використовувати навіть опале листя. Але не всі рослини годяться як компост. Не рекомендується брати квітучі рослини і рослини з насінням; відходи, які вражені хворобами, комахами-шкідниками, їхніми личинками і яйцями.

В черговий раз переконуємося, що в природі все настільки мудро влаштовано, що просто бери і користуйся. Все, що йде з землі, туди ж і повертається - постійний кругообіг речовин в природі. Нам можна просто слідувати цим законам природи і отримувати максимально можливі врожаї.