Сезонні роботи в березні

Тільки наступила календарна весна, а у дачників і городників роботи і турбот тільки додається, як то кажуть, справ по вуха. Тут навіть один день зволікання загрожує тим, що можна запізнитися з термінами посадки. Навіть приказку в народі склали, що "весняний день рік годує". Перш за все необхідно спланувати кожен день. Городні турботи тільки починаються - треба точно знати, коли садити розсаду, адже терміни посіву у багатьох культур різні.

І початківці-городники, і досвідчені садівники можуть допускати деякі помилки при вирощуванні розсади. Обговоримо деякі з них, щоб мінімізувати їх у майбутньому. По-перше, потрібно запастися якісним насінням. Рослини поштою рекомендується купувати у перевірених постачальників, які дорожать репутацією і які не можуть дозволити собі продавати неякісний продукт. Компанія "СонцеСад" гарантує відповідність сортів і здоровий посадковий матеріал, який дасть відповідні плоди за умови правильного догляду за ним. Це стосується як овочевих культур (перець, томати, баклажани), так і квітів, насіння яких також можна замовити в "СонцеСад" (Рудбекия Глориоза, кореопсис, вербена та інші).

Звідси випливає наступний пункт, на який слід звернути увагу, - грунт. Абсолютно неприпустимо просто взяти з городу звичайну непідготовлену землю для майбутньої розсади. Особливо це стосується капусти, для якої земля, на якій раніше вирощувалися хрестоцвітні, смерті подібна (схильна до інфекційних захворювань). Для отримання сильної, здорової розсади всі компоненти грунту повинні бути в потрібних пропорціях.

Наявність відповідної ємності для розсади позитивно позначиться на якості сходів, інакше вони можуть згнити або взагалі не зійти. Як вже говорилося раніше, терміни посадки насіння ігнорувати не можна, як і час пересадки розсади в грунт. Тижнем пізніше або раніше покладеного терміну, який зазвичай вказується на упаковці насіння, - це істотно. Неправильні полив, освітлення і температура також можуть позначитися на якості посадкового матеріалу.

Вирощуванням розсади березневі клопоти не обмежуються. Поки вона сходить, потрібно встигнути провести обрізку садових рослин, зняти зимову обв'язку з кущів. Перевірити, чи не забули правильно побілити дерева в саду. У деяких областях України в березні сніг і заморозки не рідкість. Як тільки потеплішає, можна готувати теплиці і парники, перевіряти їх стан, ремонтувати, в разі потреби, і готувати їх до посівів ранніх зелених культур та редису.

Ось, мабуть, найтерміновіші роботи, які необхідно запланувати на другу половину березня. Надійними консультантами в цьому питанні можуть стати для Вас фахівці компанії "СонцеСад".