У пошуках ідеального сорту: елітні саджанці винограду в Україні

Доброго дня! Я б хотів поділитися з вами своїм досвідом у вирощуванні винограду та догляду за саджанцями. Тепер, через стільки років я можу сказати, що став професійним виноградарем, але колись я починав як любитель. І можу з упевненістю стверджувати, що створити свій виноградник дома абсолютно реально! Головне - точно знати, що купувати, як садити і доглядати за саджанцями винограду.

В основному займаюся вирощуванням столових і десертних сортів. В моєму саду вже є сорти «Дунав», «Родзинка», «Кишмиш чорний», «Лора», «Буковинка», «Лівія», «Преображення», «Ювілей Новочеркаська», «Супер Екстра», «Надія АЗОС», «Кеша». Але я не зупиняюся на досягнутому і весь час шукаю нові цікаві сорти. До речі, порада: якщо ви знайшли надійного постачальника саджанців, з ним і співпрацюйте. Як кажуть, коней на переправі не міняють. Я, наприклад, вже багато років купую саджанці в української ТМ «СонцеСад». На це є кілька причин. По-перше, в їх каталозі зібрані кращі елітні саджанці столових і десертних сортів. По-друге, всі саджанці винограду поштою (по Україні) від цієї компанії здорові, міцні і чудово приживаються на новому місці.

Але поговоримо про виноград

Для того, щоб ваш виноградник і надалі вас тільки радував, точно визначитеся, чого ви хочете. Для вживання в їжу і хорошої торгівлі (коли виноградник розростеться) підійдуть столові та десертні сорти винограду. Вони мають привабливий зовнішній вигляд і чудовий смак - те, що потрібно покупцеві. Для приготування соків і вин краще вибирати технічні сорти, їх ще називають винними.

Наступний важливий нюанс - це терміни дозрівання. В цілому виділяють дуже ранні, середньо-ранні, середні, середньо-пізні та пізні сорти. Для торгівлі ідеальні ранні сорти, але за ними потрібен і більший догляд. Виноградну лозу потрібно берегти від заморозків. Від себе можу порадити такі сорти: «Преображення», «Дунав», «Лора», «Супер-Екстра». Ці сорти невибагливі у догляді, досить морозостійкі, але це не означає, що їх не потрібно вкривати. Всі зазначені сорти дають хороший стабільний урожай.

Наступний важливий момент - стійкість виноградних саджанців до найбільш поширених хвороб. Тут можу порекомендувати вам сорти «Лора», «Буковинка», «Ювілей Новочеркаська», «Надія АЗОС».

Ну і останнє. Де купити саджанці винограду? Я все-таки не рекомендував би вам купувати на ринку. Там завжди є ризик купити «кота в мішку». Вирушайте в розплідник, якщо немає такої можливості, купуйте через інтернет, але і тут ретельно фільтруйте інформацію. У добросовісного постачальника на сайті завжди буде опис сорту, його сильні і слабкі сторони, будуть відгуки. Не сприйміть за рекламу, але садівникам-початківцям я б порекомендував ТМ «СонцеСад». Вона вже багато років продає елітні саджанці винограду поштою в Україні. В її каталозі є безліч визнаних десертних і столових сортів. Якщо ви все ж зацікавилися, телефони підприємства можна знайти на даному сайті в розділі «Контакти».

А я з Вами прощаюся. Сподіваюся, мої поради вам допоможуть. І нехай ваш сад плодоносить!