Саджанці лимонника китайського: правила вирощування для початківців

Ви купили саджанці лимонника китайського або тільки збираєтеся здійснити покупку? Ніколи раніше не мали справи з цією екзотичною ліаноподібною рослиною? Тоді не нехтуйте підбіркою порад, що стосуються посадки і догляду за нею. Тут не все так просто, як може здатися на перший погляд.

Лимонник китайський більше відомий у нашій країні як декоративна рослина. Але чим далі, тим більше людей використовують і його плоди. Наприклад, господині в приготуванні різних страв або народні цілителі в лікуванні хворих. Як перше, так і друге призначення не буде виконано, якщо неправильно доглядати за рослиною. І гілки-листя не будуть такими красивими, і ягоди такими смачними. Тому: купуєте саджанці - вчіться доглядати. А лимонник вам незабаром віддячить сторицею.

Посадка лимонника китайського - справа тонка, як сам Схід

Правильна посадка - основа всього життя рослини, запорука довголіття і багатого плодоношення.

Для початку підберіть відповідне місце для посадки. Це повинна бути височина, захищена від вітрів.

Подбайте про ґрунт. Головне правило догляду за цією рослиною - хороший дренаж ґрунту (склад, максимально наближений до натурального). Він повинен бути родючим і легкого механічного складу, а також зі слабко-кислою реакцією, бідним на фосфор. Ніякого стояння ґрунтових вод поблизу! Жодних застійних вод і заболочування! Чим краще підготуєте ґрунт, тим раніше відбудеться цвітіння і плодоношення.

Підготуйте посадкову яму. На дно ямки внесіть трохи гальки, битої цегли або щебеню (~10 см). Заправте родючою землею. Висадіть рослини на відстані 50 см одна від одної. Підберіть таку глибину, щоб коренева шийка залишалася над ґрунтом.

Обов'язково забезпечте ліанам опору, по якій вони будуть тягнутися до сонця. Хоч і до тіні стійкі, але світло все ж люблять більше.

Вирощування Schisandra chinensis: важливо, важливо і ще раз важливо

■ Молоді ліани для активного росту потребують добрив у рідкому вигляді. Поєднайте полив і добриво, повторюйте кожні 10 днів протягом всього сезону.

■ У рослини не повинне жовтіти листя. Якщо це відбувається, організуйте їй більше тіні.

■ Початок плодоношення - стоп всім прикормам. Проводити мульчування слід восени.

■ Збільшення площі живлення допустити не можна - погіршиться плодоношення. Але цього легко уникнути, ширину посадки легко варіювати: фрезеруйте і перекопуйте доріжку.

■ Обрізка - друг лимонника. У березні потрібно вирізати і вкоротити верхівки, які сплелися, ліани другого порядку обрізати до 30 см, третього - чіпати не треба.

■ Що стосується розмноження, його треба здійснювати навесні відразу ж після відтавання ґрунту. Нові саджанці занурюйте в землю не глибше, ніж вони росли до цього.

■ Захист від заморозків - зрошування ґрунту під рослиною протягом всіх холодів.

Ці прийоми вирощування треба застосовувати однаково ретельно і в комплексі. Інакше всі старання будуть зведені до нуля.

Як бачимо, зовсім не простий у догляді цей східний красень. Але результат того вартий! Це ми вже точно знаємо, реалізуючи саджанці лимонника китайського протягом тривалого часу. Звертайтесь до нас за якісним посадковим матеріалом. Його характеристики також впливають на подальший ріст рослини. А у нас тільки - найкраще.